internet öldü çünkü

Google’a ait bazı uygulamalara erişilememesi ya da erişimde yavaşlık yaşanmasıyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu bir açıklama yaparak yapılan işlemin erişim engelli olan YouTube.com adresine ilişkin IP adreslerinin güncellemesinden ibaret olduğunu belirtti ve topu servis sağlayıcılara attı.
   
Bazı ADSL firmaları ve servis sağlayıcılar tarafından abonelerine gönderilen bilgilendirmeye göre, erişimi engellenen IP’ler dolayısıyla Google’in bazı uygulamalarına erişememe veya erişimde yavaşlık yaşanması bekleniyor.

...

Google
 

Dünya devinden herkesi şok eden bir özür geldi.

Belki inanmakta güçlük çekeceksiniz ama Google’dan bahsediyoruz. Google bildiğiniz üzere uzunca bir zamandır Google Maps uygulamasında kullanıcıların aradıkları yerin fotoğraflarını ve videolarını da görebilmeleri için çalışmalar yapıyor. Street View adlı bu özellik için özel donanımlı araçlar dünyanın önemli şehirlerinde sürekli dolaşarak kayıt yapıyor.

Özel hayatın gizliliğini ihlal ettikleri gerekçesiyle daha önce pek çok defa başı belaya giren Street View araçları bazı şehirlerde halkın taşlı sopalı tepkilerine bile maruz kalmıştı.

...

Devletin koruması altında olması gereken kimlik bilgileri internet aracılığıyla satışa çıkarıldı. Veri tabanında kayıtlı olan 50 milyon vatandaşın bütün bilgilerine, yüklenen yazılımla anında ulaşılabiliniyor.

Ülke genelinde yapılan tarama ile hazırlanan ve sadece Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü‛nde bulunması gereken, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi‛ndeki milyonlarca  kişisel veri, internete sızdı. 18 yaşından büyük yaklaşık 50 milyon kişinin nüfus kayıtlarına ilişkin özel bilgilere ulaşan bir internet sitesi, hazırladığı korsan yazılımı sanal ortamda satışa çıkardı. İhbar üzerine harekete geçen Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü‛nün, verilerin sızdırılmasıyla ilgili soruşturma başlattığı ve kişisel verileri satışa çıkaran internet sitesine karşı suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

...

Domino Etkisi

 

Yaklaşık bir kaç aydır domino_etkisi@googlegroups.com adlı Google Grouptan garip garip epostalar alıyorum!... E-Posta adresimi böyle bir gruba kayıt ettiğimi hatılamıyorum. Bundan da son derece eminim. Ancak nasıl bir psikopatlık ise biri yada birileri tutmuş erinmeden üşenmeden ikiyüzbinden fazla e-posta adresini bu gruba eklemiş. Her gün en az 20-30 adet eposta geliyor bu grup ve üyelerinden. Kimi ergenekon diyor, kimi Fetullah, kimi başbakan verip veriştiriyorlar. Amma gerçek bilgidir, amma komplo teorisi bilemem. Diyeceksiniz ki madem bu epostaları almak istemiyorsan ayrıl o halde bu gruptan!

...

Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun

 

Gül sevginin tacıdır.
Her bahar bir gül taçlanır o gül ki
Muhammed’i hatırlatır
Onu hatırlayana gül koklatır
Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere...
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun...

Site İçi Arama
Takipte Kalın
Rss beslemesine abone olun Yeni yazıları eposta ile alın Profesyonel Linkedin ağıma katılın Facebook arkadaş listenize ekleyin Friendfeed ile takip edin ve yorumlayın Twitter ile takip edin Vimeo ağımdaki videoları izleyin
Twitter'dım :)
Son Yorumlar
© 2011 Alptekin Bodur