Ad Planner

Tekil ziyaretçi sayılarına göre dünyanın en fazla ziyaretçi alan web siteleri Google Ad Planner tarafından açıklandı. Tahmin edebileceğimiz gibi en tepede bildiğimiz web siteleri mevcut. Bizim açımızdan üzücü olan ilk bin içerisinde sadece Türkiye’den sadece iki web sitesinin bulunması. Aylık olarak yayınlanan bu listeye umarız önümüzdeki aylarda ülkemizden daha fazla web sitesi yer alır ve üst sıraları zorlar. (hayal kurmak ta parayla değil ya )

İLK 1000 LİSTESİNİN İLK 10 SİTESİ:

...

pingdom sanal alemin nüfüs sayımını yapmış. 1.8 milyar internet kullanıcısının olduğu dünyamızda interneti en fazla kimle kullanıyor acaba?

En Fazla İnternet Kullanıcı Olan İlk 20 Ülke

...

Facebook

Bir güvenlik danışmanı, Facebook bilgilerinin kullanım şekillerine dikkat çekmek için, sahibi tarafından gizlenmeyen kişisel bilgileri derleyerek internete koydu.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un güvenli olup olmadığı konusu bir kez daha gündemde. Kişisel bilgilerin nasıl hızla yayılabileceği ve kullanılabileceğini göstermek isteyen bir güvenlik danışmanı, 100 milyon üyenin gizli olmayan bilgilerini derleyip dosya halinde internete koydu.

...

Engelsiz İnternet

İlk sürüm biraz aceleye geldiği için birkaç hata mevcuttu! Onları giderdik... 

...

Engelsiz İnternet

 

Engelsiz İnternet bir hosts düzenleyicisidir.

Ne işe yarar?
Erişim sorunu yaşadığımız web sitesinin gerçek adresi olan IP adresini yurtdışındaki başla bir sunucudan çözümleyerek hosts dosyasına ekler. Böylece erişmek istediğimiz sitenin adresini çağırdığımız zaman (örnek:youtube.com) servis sağlayıcımızdan sorgulamadan direkt bağlantı sağlar.

...
Site İçi Arama
Takipte Kalın
Rss beslemesine abone olun Yeni yazıları eposta ile alın Profesyonel Linkedin ağıma katılın Facebook arkadaş listenize ekleyin Friendfeed ile takip edin ve yorumlayın Twitter ile takip edin Vimeo ağımdaki videoları izleyin
Twitter'dım :)
Son Yorumlar
© 2011 Alptekin Bodur